Burmilla Kedisi


Burmilla kedilerinin ana vatanı İngilteredir.1981 yılında Chinchilla İran kedisi ile Lila Burmese kedisinin eşleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.İsmi de bu iki kedinin isimlerinin kısaltılıp birleştirilmesi sonucu olmuştur.

Orta boyda, 4- 7 kg arasında değişen ağırlıkta,iyi gelişmiş kemik ve kas yapısı olan kedilerdir.Şık ve vahşi kedilere benzer vücut yapısı vardır.Orta boyda yuvarlak bir kafa,kısa ve iyi gelişmiş bir boyun,geniş ve üçgen şeklinde yüz,dolgun ve yuvarlak yanaklar, kuvvetli bir çene yapısı vardır.Düzgün bir burnu vardır.Ağız ve Burun geniş ve iyi gelişmiştir.Kulakları orta boyda geniş ve yuvarlaktır.Gözleri büyük,sürmeli gibi,parlak ve yeşil olur. Arka bacaklar ön bacaklardan daha uzundur.Patileri orta boy ve yuvarlaktır.Dişileri,erkeklerden daha küçük yapılıdır.Burmilla kedileri gümüş ve beyaz renkte olurlar.

Burmilla Kedilerinin;enerjik,ılımlı,nazik ve konuşkan bir yapısı vardır.Arkadaşlık etmeyi çok severler.Zeki bir ırk olan Burmilla kapıları kolaylıkla açabilir. Meraklı ve oyuncu olan bu kediler sahibiyle oyun oynamayı sever.Bakımları çok kolaydır…


Beğendiysen! Lütfen Arkadaşlarınlada Paylaş...

Yazıya Bir Tepki Verin!

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Akıllı Akıllı
0
Akıllı
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Berbat Berbat
0
Berbat

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format